Przychodnia VET MED - Tomograf komputerowy

Tomografia komputerowa

Technologia tomografii komputerowej pozwala na pokazanie struktur tkanek miękkich i kostnych. Dzięki tomografii komputerowej możemy postawić znacznie dokładniejszą diagnozę i lepiej przygotować pacjenta do zabiegu chirurgicznego.

Dysponujemy najnowocześniejszym 32-warstwowym aparatem CT Siemens Somatom go.now.

Prosimy o kontakt z lekarzem weterynarii VET-MED, który ustali z Państwem sposób przygotowania pacjenta do badania tomograficznego oraz odpowie na wszelkie Państwa pytania.*

Pobierz skierowanie

*„Szpital do diagnostyki zwierząt wykorzystuje m.in. urządzenia wytwarzające promieniowanie jonizujące - zdjęciowy aparat rentgenowski, jak również tomograf komputerowy. Pracownia rentgenowska, w której te urządzenia są stosowane, została uruchomiona na podstawie zezwolenia wydanego przez Prezesa Państwowej Agencji Atomistyki. Szpital kontroluje narażenie pracowników oraz osób postronnych w oparciu o środowiskową dozymetrię prowadzone przez akredytowane laboratorium. Nadzór nad działalnością z wykorzystaniem urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące prowadzi uprawniony inspektor ochrony radiologicznej.

Właściwie zabezpieczone ściany oraz stropy pracowni, przyjęte metody pracy, wdrożone procesy i procedury, jak również regularne odczyty dawek gwarantują, że działalność w warunkach narażenia na promieniowanie jonizujące prowadzona przez szpital nie ma negatywnego wpływu na zdrowie ludzi oraz środowisko."

05/02/2024